Kaos iza tri ujutro: Divljao BMW-om, zabio se u policiju - kazna je stigla ekspresno
Mladić se oglušio o upozorenja policije i pokušao pobjeći
Dvadesetogodišnji mladić morat će platiti 5630 eura kazne nakon što je prošle subote iza tri sata ujutro na području Lučkog izazvao pravu policijsku potjeru, udario u policijski automobil i tijekom uhićenja - nogom udario i policajca.
Kako je izvijestila zagrebačka policija, sve je počelo oko 3.35 sati kada se mladić, vozeći BMW, odbio zaustaviti na svjetlosne i zvučne signale policijskih službenika koji su ga pokušali zaustaviti na prikladnom mjestu.
Umjesto zaustavljanja, dao se u bijeg. Policajci su krenuli za njim te ga pokušavali zaustaviti vodeći računa o sigurnosti ostalih sudionika u prometu.
Prema sumnjama policije, tijekom bijega 20-godišnjak je namjerno svojim BMW-om udario u službeni policijski automobil u kojem su se nalazila dvojica policijskih službenika. U sudaru je policijsko vozilo oštećeno.
Nakon toga mladić je izgubio nadzor nad automobilom i sletio s kolnika. No ni tada nije odustao od bijega. Izašao je iz vozila i nastavio bježati pješice.
Policajci su ga sustigli te pokušali savladati njegov otpor, spriječiti bijeg i staviti mu lisice. Tijekom naguravanja osumnjičeni je nogom udario jednog policijskog službenika kako bi spriječio službenu radnju.
Unatoč dramatičnoj potjeri, u događaju nitko nije ozlijeđen.
Zbog više prometnih prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama 20-godišnjak je priveden nadležnom sudu, koji ga je pravomoćno proglasio krivim i izrekao mu novčanu kaznu od 5630 eura.
Po završetku kriminalističkog istraživanja predan je pritvorskom nadzorniku, dok je posebno izvješće dostavljeno Općinskom državnom odvjetništvu u Velikoj Gorici.